Најважни вести

Пендаровски во Белград на средба со Вучиќ

Пендаровски ќе има тет-а-тет средба со српскиот претседател Вучиќ во Палата Србија во Белград, по...

Апелационен суд за Јанева: Нејзината здравствена состојба е многу влошена

-Околностите дека обвинетата е жена и самохрана мајка, сама се грижи за своите деца,нејзината здр...

„Само Вистина“ со Александар Пандов и Лидија Димова

- Политичкиот аналитичар Александар Пандов и директорката на Националната агенција за образовни п...

Приведена е негувателката која претепа детенце во игротека (ВИДЕО)

Жената попладнево била приведена и надлежен јавен обвинител, постапувајќи според член 201 од Законот за кривична постапка и одредил 30 дневен притвор. Мајката го однела детето на преглед во болница, а таму биле присутни и припадн...

Пожарите и натаму пустошат низ Австралија – Од чад не се гледа операта во Сиднеј (ВИДЕО)

Втор пат за три дена, Министерството за здравство ги предупреди училиштата да не ги пуштаат децата надвор, а метеоролозите велат дека е малку веројатно дека чадот ќе исчезне во следните неколку дена, бидејќи пожарите продолжуваа ...

Вучиќ: Не видов никаква логика во сето ова

Тој порача дека е сигурен оти рускиот претседател Владимир Путин не бил информиран за ова дејствување, и дека Србија има пријателски односи со Руската федерација. Повтори дека Србија не заборава што направил  Путин &n...

Облачно со повремен дожд

Во останатите делови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во текот на денот облачноста ќе се зголемува. Во источните делови ќе има повремен локален дожд. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19...

Илјадници португалски полицајци излегоа на протест – бараат повисоки плати (ВИДЕО)

Кон крајот на попладневните часови, полицајците тргнаа кон зградата на парламентот, носејќи транспаренти на кои бараат „фер плати и пристојни услови за работа“, пренесе АФП. Тоа е првото поголемо социјално движење ...

Израел го обвини премиерот Нетанјаху за корупција

Попладнево, израелскиот јавен обвинител официјално го обвини Нетанјаху за серија коруптивни практики, пренесува Асошиејтед Прес. Јавниот обвинител Авичаи Манделблит издаде обвинение во кое го обвинува израелскиот премиер за из...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми