Последни вести

Најважни вести

Бејли пред заминувањето : Ги сакам луѓето , не го сакам загадувањето на воздухот

Амбасадорот Бејли не одговараше на пролитички прашања , но затоа откри што сака најмногу , како г...

Тензична расправа за имунитетот на Велјаноски

Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања расправа цел ден. Атмосферата зовре кога Мис...

НАЈДОБРАТА, ФАНТАСТИЧНАТА „ЗЛАТНА БУБАМАРА“ ДОСЕГА, НЕДЕЛА 20.00 ЧАС. НА КАНАЛ 5 ТВ

Политиката беше најголема инспирација за неповторливиот хумор на годинешната Златна Бубамара, неш...

Мира „Дизел“ побара повлекување на сопругот и братот, но не и на синот

Опозицијата не стивнува – и денеска обелодени нови случаи на непотизам. Браќата на пратеничките Татјана Прентовиќ и Анета Симеска Димоска се вработиле во МОБ, односно Здравствен дом – Македонски брод, критикува ВМРО-Д...

„Само Вистина“ со Никола Дујовски и Александар Цветкоски

Цветкоски: Кога се работи за централната влада се е во ред, со корупцијата едвај тргнавме, општата слика е добра како предуслов за реформи. Дујовски: Судството ќе биде  проблем уште еден добар период, со тој систем неможе...

Судот одобри куќен притвор за Јанакиески, Ристовски останува во „Шутка"

Поранешниот министер за труд и социјална политика Спиро Ристовски останува во притвор во затворот „Шутка." Постапувајќи по жалби на одбраната на М.Ј. и С.Р. изјавени против решенија на судија на претходна постапка з...

Силјановска започна со собирање на 10 илјади потписи за претседателската кандидатура

Иако професорката може да се кандидара и со поддршка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, таа уште на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ во Струга рече дека ќе ги собира овие потписи за да се прикаже како натпартиски граѓански кандидат. &bdq...

На 15 март пресуда за случајот „27 април“

По точно шест месеци откако триесетина лица седнаа на обвинителна клупа за собраниските насилства од 27 април, судењето за најголемиот предмет заврши. Пресудата ќе ја слушнат на 15 март. На последните рочишта прстот го вперија во...

Како функционира системот во „Шутка“?

 Ако се суди според тоа што се случуваше вчера во истражниот затвор Шутка, па и реакциите потоа, состојбата во земјава е далеку од задоволителна.   Синоќешниот инцидент дефинитивни отвори неколку прашања, а одговорот...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми