Последни вести

Најважни вести

Ќе има ли разврска на случајот „Рекет“ следната недела?

Каква била нејзината релација со осомничениот Боки 13 и со бизнисменот Орце Камчев. Зошто еден од...

Димковски: В понеделник ќе се знаат чекорите по најавата на Косово за забрана за увоз на компири и мед

Откако пред пет дена државава воведе забрана за увоз на икри и млади риби од Косово а оттаму експ...

Жителите на Волково се жалат на дивата депонија во населбата

Наместо зеленило, неколку метри квадратни се зафатени со помали купчиња градежен шут расфрлани да...

Колку заработуваат астронаутите на „NASA“?

-Астронаутите на „NASA“ се третираат подеднакво со високите воени чиновници како, полковници или капетани на воена морнарица. Годишната плата изнесува околу 155.000 долари, вели поранешниот астронаут на „NASA&ld...

Видео: Авион слета на автопатот Загреб- Риека

Хрватските медиуми известуваат дека нема повредени во овој инцидент кој го окарактеризираа како сообраќајна несреќа. Сообраќајот на тој патен правец моментално се одвива во една коловозна лента. Според досега достапните информ...

Барни Стинсон се забавува во Хрватска

Судејки по видеата што ги поставува на социјалните мрежи, се чини дека тој лудо се забавува. Тој времето го поминува на брод кој плови по Јадранот, Нил сподели и видео од неговото патување на социјалната мрежа Инстаграм кое го...

Тие се милионери а нивните деца нема да наследат ништо!?

Џеки Чек, кинески актер и мајстор за боречки вештини чие богатство се проценува на околу 400 милиони долари, планира целото негово богатство да го донира во хуманитарни цели. Тој за својот син смета дека е способен сам да си зара...

МОН: Од следниот месец зголемување на платите на вработените во основното, средното и високото образование

Додека следната фаза, односно следното покачување е предвидено веќе од следниот месец, со опфат на вработените во основното, средното и високото образование, соопшти Министерството за образование и наука во врска со прес-конферен...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми