Последни вести

Најважни вести

Видео: Павле Богоевски си поднесе оставка како пратеник

Одлуката ја соопшти предмалку на седницата на  Комисијата за мандатното имунитетна прашања в...

Османи: Вчерашната одлука на претседателот ги вознемири сите

-Вчерашната одлука на претседателот Пендаровски за назначување на директор на Агенцијата за разуз...

Заев ги разреши претседателите на општинските организации на СДСМ

-Синоќа донесов одлуки, а денеска е ред да ги споделам – ќе бидат изработени решенија од ст...

Јовески: Нема законски и други пречки Интерпол да објави потерница по Груевски

– Во скоро време ќе се реши таа состојба. За тоа е задолжена обвинителката Вилма Русковска, како напредува во тој дел мене не ми е познато, но верувам дека нема законски или било какви пречки потерницата да не биде објавена...

Минарето на Алипашината џамија ни покажа зошто Охрид го „губи" статусот во УНЕСКО

Токму нашироко образложуваното конзервирање и реставрирање на Алипашината џамија во чаршијата во срцето на Охрид покажа пластично зошто Охрид и регионот се под закана да бидат ставени на листата на УНЕСКО како загрозени културни ...

Фото: Кан во знакот на Лима

Синоќа црвениот тепих во Кан дефинитивно бил во знакот на  прекрасната манекенка Адријана Лима. Бразилската убавица во тесен фустан без брустхалтер  ги истакнала своите облини и уште еднаш покажала зо...

Фото: Руски милијардер ја изненадил сопругата со подарок подморница!??

Андреј кој е „тежок“ околу 11 милијарди долари, на сопругата и купил  подморница вредна 22 милиони долари. Сопственичката на најубавата и најлуксузна јахта на светот наскоро ќе има нова скапа играчка за на вод...

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка

Според весникот, таа може да поднесе оставка по состанокот закажан за в петок со Греам Брејди, претседател на „комитетот од 1922“, во кој се пратениците на Конзервативната партија а воедно и одлучува за прашањата за и...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми