Последни вести

Најважни вести

Телевизиски дуел на деценијата: Заев-Мицкоски во „Само Вистина“ на Канал 5 - вторник во 18:30!

Дами и господа, наши сограѓани, дојде и тој ден. ДЕНОТ НА ЧИСТАТА ВИСТИНА...САМО ВИСТИНА. Д...

Двојазични табли со новото име на државата по изборите

 Освен на македонски уставното име на земјава ќе биде испишано и на албански јазик, согласно...

Многу математики околу новиот Закон за јавно обвинителство!

Разговорите меѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ за законот за јавно обвинителство во мирување. Власта ќе ја ба...

Инцидент на свеченоста во Атина – уапсен маж кој тргна кон престседателот Павлопулос (ВИДЕО)

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето ...

Осум пехари и едно второ место за хероите од Специјалната олимпијада

„Ние единствено одиме само на злато, друг медал не не интересира.“, истакна Горан Андоновски, тренер по пливање. Кога златото е доволна мотивација за успех, ништо не го спречува Марио Мицковски да „растури&ld...

Заев до Кумановци: Гледајте го утрешниот дуел со Мицкоски , зашто ќе биде транспарентен

Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и останатите заедници во државата. Имаме држава признаена од сите, рече премиерот Зоран Заев на денешната трибина во Куманово – &b...

Ципрас : Турски воени ловци преблизу прелетаа покрај мојот хеликоптер (ВИДЕО)

,,Го принудија хеликоптерот во кој се возев да лета премногу ниско , се додека грчките вени авиони не ги пресретнаа авионите кои го нарушија нашиот воздушен простор.” изјави Ципрас во говорот на островот Агатониси , каде го...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски

Осуммината пратеници кои кон крајот на минатата година ја напуштија партијата и формираа своја независна група во собранието, на средбата со Мицкоски разговарале за актуелната политичка состојба, ставовите за реформските закони и...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Солза Грчева и Исмет Рамадани

Почитувани гледачи, кој  натпартиски кандидат ќе ги смири политичките страсти, ќе ги почнеме ли конечно реформите или ќе чекаме нов „попуст“ пред јунскиот датум за преговори со ЕУ? За тоа , на нашата ИКС маса веч...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми