Најважни вести

Лазаревски: УБК ги прислушуваше и сопругата и братот на Мијалков

Одговарајќи на прашања на обвинителите од СЈО посочи дека се работи за Александра Мијалкова &ndas...

Обвинетите во 27 април се уште не откриваат дали ќе поднесат барање за амнестија

Тие не сакаат да коментираат дали ќе побараат помилување, го чекаат финалното законско решение.&n...

Хари Локвенец и Влатко Ѓорчев во „Само Вистина“

Проблемот во вашата Влада е што имате непопуларност, луѓе се иселуваат, затвореници се носат да г...

Бошњаковски: Не се доведува во прашање владината седница меѓу Македонија и Бугарија

Се доведува ли во прашање заедничката владина седница во Бугарија по острите критики за договорот за добрососедство и забелешките на сметка на  македонската историја со оваа соседна земја кои дојдоа од  вицепремиер...

Аселборн: Унгарија му даде азил на деликвент

Шефот на дипломатијата на оваа земја Жан Аселборн, во интервју за МИА вели дека е вчудоневиден од одлуката на унгарските власти да дадат азил, на како што вели – деликвент. Во интервјуто Аселборн наведува и дека земјите ...

Жестоки протести против Орбан во Будимпешта (ВИДЕО)

Веќе втора вечер во Будимпешта се одржуваат жестоки протести против Владата на премиерот Виктор Орбан. Протестите почнаа вчера по донесувањето на ,,робовладетелскиот закон” од страна на пратениците од партијата на Орбан ...

Полицијата го уби терористот од Стразбур (ВИДЕО)

Чериф Чекат завчера вечер изврпи терористички напад и од тогаш е во бегство . Во потрагата по него се уапсени пет лица, а претходно беа приведени членовите на неговото семејство.  Тој е пронајден во населбата Неудорф ...

Ужас во БиХ – Татко си ги убил трите мали деца , па се обесил

Трагедијата се случила вечерва во населбата Мали Луг. Според босанските медиуми , едно од децата одело во трето одделение , а двете други биле малечки. Мотивот за ваквото злосторство не е познат , освен дека пред дваесетина де...

Како се празни рафт со 300-грамски чоколади за неполна минута?

Откако на глобалната видео мрежа „ју тјуб“ се појави снимка, за која се тврди дека е направена во маркет во Штип, а на која се гледа, како момче буквално го празни рафтот со чоколади. Од снимката, може да се забеле...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми