Последни вести

Најважни вести

Винил хлорид и линдан – предизвик со кој треба да се соочат надлежните во Охис

Дваесет години никој не предупредил за безбедносните мерки. Сега, оваа цистерна се надгледува 24 ...

За специјалистите 25%, за медицинските сестри 10% повисоки плати од февруари

Ова го договорија Министерството за здравство и здравствени синдикати. На овој начин, министер...

„Само Вистина“ со Павле Богоевски и Сафет Бишевац

- СДСМ ќе ги загуби изборите и тоа со пет пратеници помалку од ВМРО-ДПМНЕ, оцени новинарот Сафет ...

Резултатите во Шпанија нова неизвесност за протоколот за членство во НАТО

 Имано, Шпанија е една од неколку држави кои се уште го немаат ратификувано протоколот за нашето членство во Алијансата. Причина за тоа е што не може да се формира владејачко мнозинство, по што тамошниот парламент би можел н...

Една година од бегството на Груевски – многу прашања, малку одговори

Точно пред една година на денешен ден Никола Груевски ја напушти Македонија, а два дена подоцна откако беше распишана национална потерница по него заради издржување на двегодишната затворска казна поранешниот премиер преку Фејсбу...

Макрон го пречека Претседателот Пендаровски

Претседателот Пендаровски на Фејсбук објави фотографии од ракувањето со Марон. „Вечерва имав чест да присуствувам на вечерата во пресрет на Парискиот мировен форум, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон, за...

Три жртви од пожарите во Австралија, чадот стигнал до Нов Зеланд

Најмалку седум луѓе се водат за исчезнати а властите предупредуваат на катастрофална опасност од огнот, чиј чад стигнал до Нов Зеланд, наведува „Си-Ен-Ен“. Утрово гореле 64 пожари, од кои 40 се уште не се локаизира...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми