Последни вести

Најважни вести

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски

Владината коалиција ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, партиите од коалицијата Вреди и ЗНАМ. Против Владат...

Денеска истекува рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Во трката за нов лидер на партијата влегоа четворица кандидати - Венко Филипче, Јован Деспотовски...

Билборд падна на две возила, блокирани патишта, сообраќајот се пренасочува од Хиподром

 Сообраќајот од правец од Велес кон Скопје и од правец од Куманово кон Скопје се пренасочува...

Невреме и во Скопје, поплавени улици, паднати билборди, огради,  дрвја...

Невреме и во Скопје, поплавени улици, паднати билборди, огради, дрвја...

И во главниот град има поплавени подруми, улици, балкони...Има и падната, билборди, паноа, дрвја низ Скопје. Од ЦУК исто така информираат и дека дел од оградата заедно со рекламно пано од железничкиот мост во Автокоманда п...

Видео: Унгарската фудбалска федерација се огласи за тешко повредениот репрезентативец

Видео: Унгарската фудбалска федерација се огласи за тешко повредениот репрезентативец

Варга се повреди при судир со голманот на Шкотска  Ангус Ган во 68. минута од натпреварот, а по тој судир Варга остана без свест. Нему му била укажана помош на неколку минути, по што бил изнесен на носилки, опкружен со пе...

Фото:Паднати дрвја, искршени гранки и поплавени дел од улиците во Аеродром

Фото:Паднати дрвја, искршени гранки и поплавени дел од улиците во Аеродром

-Екипи на Општината во соработка со МВР веднаш излегоа на терен, каде ги расчистуваат последиците од невремето. Пред Хотелот Русија во Аеродром исто така има паднати дрвја и лимови. Ги повикуваме граѓаните д...

Фото: Екс српска кошаркарка со голи гради

Фото: Екс српска кошаркарка со голи гради

Атрактивната екс кошаркарка позираше во мокра маица под која се гледаа брадавиците. Милица Дабовиќ по завршувањето на кошаркарската кариера се посвети на сликањето за мрежата „Onlifens“. Оттогаш спор...

Фото: Џенифер Лопез во секси бикини без сопругот Бен ужива за „сите пари“

Фото: Џенифер Лопез во секси бикини без сопругот Бен ужива за „сите пари“

Џенифер, која по трет пат го кажа судбоносното „да“, овој пат на својата стара љубов Бен Афлек, наводно е во тешка криза кога е во прашање нејзиниот приватен, не само професионалниот живот. Популарниот холивудс...

Одрони и помали свлечишта од наплатна станица Глумово до Карпалак и Групчин

Одрони и помали свлечишта од наплатна станица Глумово до Карпалак и Групчин

 Поради обилни врнежи од дожд проследени со град што ги зафатија скопскиот, тетовскиот и гостиварскиот регион на патниот правец Скопје – Тетово – Гостивар наместа има одрони и помали свлечишта и тоа посебно од на...

Кевин Костнер: „Принцезата Дијана сакаше да се бакне со мене!?

Кевин Костнер: „Принцезата Дијана сакаше да се бакне со мене!?

Актерот Кевин Костнер, кој неодамна се разведе и заврши во медиумите поради безобразните барања на неговата поранешна сопруга, гостуваше во емисијата на Хауард Стерн каде освен за пропаднатиот брак и можните нови љубови, зборуваш...

Сопруга на екс српски фудбалер добила непристојна понуда

Сопруга на екс српски фудбалер добила непристојна понуда

Атрактивната манекенка Јована Ѓорѓевиќ, сопругата на екс фудбалерот на Лацио, Филип Ѓорѓевиќ пред неколку години објави срамна порака која ја добила од непознат маж од Црна Гора. Сопругата на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube