Последни вести

Најважни вести

Д-р Хасани: Повредените на ТОАРИЛУЦ се во многу тешка здравствена состојба

 Здравствената состојба на повредените кои настрадаа во вчерашната експлозијата на плинска б...

Гордан Грлиќ-Радман: Македонија и Албанија заслужија датум за преговори

Очекуваме Македонија и Албанија да добијат датум за преговори, бидејќи впрочем тие две земји и го...

„Само Вистина“ вечерва со Тони Науновски и Агим Јонуз

Почитувани гледачи, на власта или на опозицијата, чија „мелодија“ ќе биде поверодосто...

Четири лица починаа од коронавирусот во Италија

Како што пренесува италијанската агенција АНСА, станува збор за 84-годишен маж од Ломбардија кој бил хоспитализиран во Бергамо и имал хронични болести. Викендот во Италија беа одложени и неколку  натпревари од Калчо порад...

Нов земјотрес со јачина од 4,9 степени денеска ја погоди западна Турција

Епицентарот бил на 90 километри североисточно од Измир, а засега нема информации дали некој е повреден и дали е направена материјална штета. Најмалку девет лица загинаа и повеќе од 100 беа повредени во вчерашниот силен земјотр...

УХМР: Од среда дожд и снег и пониски температури

Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи, в среда ќе дува засилен ветер од југозападен, а в четврток од северозападен правец. Дневната температура значително ќе се намали, од прогнозираните  20 степени до среда, ...

Видео: Најбогатото село во Кина, сите селани во банка имаат по најмалку 250 000 долари

Селото е светски познато по својот луксуз, ова населено место се извојува  од остатокот на Кина. За само 55 години Хуаки од рурално место се претворило во супер луксузно село. Но,јавноста тешко доаѓа до информации како жител...

Видео: Водителка се вклучи живо во програма со змија на вратот!!

Водителката на една австралиска телевизија е хит на социјалните мрежи поради видеото  на кое зборува во камера додека на рамо и стои змија која потоа и ја напаѓа. Русокосата Сара Кот правела прилог за безбедност во случај...

Во Северна Кореја околу 380 странци ставени во карантин поради коронавирусот

Претходно, земјата го прекина железничкиот сообраќај кон и од Кина и Русија. Севернокорејските медиуми не откриваат повеќе детали за странците кои се во карантин, но се претпоставува дека се работи за странски дипломати во Пјо...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми