Последни вести

Најважни вести

Д-р Хасани: Повредените на ТОАРИЛУЦ се во многу тешка здравствена состојба

 Здравствената состојба на повредените кои настрадаа во вчерашната експлозијата на плинска б...

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Од МВР за МИА потврдуваат дека полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека И...

„Само Вистина“ вечерва со Тони Науновски и Агим Јонуз

Почитувани гледачи, на власта или на опозицијата, чија „мелодија“ ќе биде поверодосто...

Четири лица починаа од коронавирусот во Италија

Како што пренесува италијанската агенција АНСА, станува збор за 84-годишен маж од Ломбардија кој бил хоспитализиран во Бергамо и имал хронични болести. Викендот во Италија беа одложени и неколку  натпревари од Калчо порад...

Се подигнува степенот на подготвеност за превенција од коронавирусот, скрининг на сите патници

Заради новонастаната состојба со коронавирусот и проширувањето на вирусот во областите Ломбардија, Венето и Емилија-Ромања во Италија, министерот за здравство Венко Филипче изутрината одржа состанок со Комисијата за заразни болес...

УХМР: Од среда дожд и снег и пониски температури

Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи, в среда ќе дува засилен ветер од југозападен, а в четврток од северозападен правец. Дневната температура значително ќе се намали, од прогнозираните  20 степени до среда, ...

Видео: Најбогатото село во Кина, сите селани во банка имаат по најмалку 250 000 долари

Селото е светски познато по својот луксуз, ова населено место се извојува  од остатокот на Кина. За само 55 години Хуаки од рурално место се претворило во супер луксузно село. Но,јавноста тешко доаѓа до информации како жител...

Видео: Водителка се вклучи живо во програма со змија на вратот!!

Водителката на една австралиска телевизија е хит на социјалните мрежи поради видеото  на кое зборува во камера додека на рамо и стои змија која потоа и ја напаѓа. Русокосата Сара Кот правела прилог за безбедност во случај...

Во Северна Кореја околу 380 странци ставени во карантин поради коронавирусот

Претходно, земјата го прекина железничкиот сообраќај кон и од Кина и Русија. Севернокорејските медиуми не откриваат повеќе детали за странците кои се во карантин, но се претпоставува дека се работи за странски дипломати во Пјо...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми