Последни вести

Најважни вести

Македонски автобус се преврте во Србија на пат кон Копаоник

„Според првичните информации од лекарите згрижените се надвор од животна опасност, додека е...

Венецијанската комисија и официјално бара да преиспитување на законот за јазици

Правните експерти на Советот на Европа подвлекуваат дека со предлог-законот се надминува европска...

Заев: Ќе ја испочитуваме Венецијанската комисија за законот за употребата на јазиците

 Додава дека Министерството за правда ќе подготви измени на Законот согласно препораките на ...

Медведев: Јутјуб нема да биде забранет во Русија

„Никој не планира да забрани било што и Јутјуб во Русија ќе продолжи да работи како и досега. Оние кои заработуваат на Јутјуб и понатака ќе можат тоа да го права, но тоа и не зависи од нас, туку од политиките на Јутјуб&ldqu...

Голема полициска акција во Грчец и Арачиново

Жители на овие населени места сведочат за десетици полициски возила со специјални единици од МВР на терен.  Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата, но неофицијално акција...

Зошто обвинителството не бара притвор за напад врз полицајци!?

Ова прашање јавно го поставва  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој е разочаран од несоодветно постапување на обвинителството за последниот случај со престрелката на криминална група во хотелот Александар Пал...

Дали 64 гигабајти му се доволни на вашиот паметен телефон?

Просторот за складирање кај телефоните станува се побитен, всушност апликациите со секој нов аптејт стануваат се потешки, исто така и игрите а да не зборуваме за фотографиите и видео фајловите кои телефоните ги прават. Доколку...

Мизерни услови за возење во близина на Фени

Граѓаните реагираат на загадувањето од камионите на „Еуроникел“ на патниот правец Кавадарци- Возарци. Според нив тоа се случувало подолг период а како причина се наведува дека камионите кои растовараат руда не се п...

Заев: Ќе ја испочитуваме Венецијанската комисија за Законот за употребата на јазиците

Заедно со експертите, на прецизен начин како што тоа Венецијанската комисија го кажува и потоа ќе се прати во Парламентот за негово донесување, изјави премиерот Зоран Заев при денешната посета во Прилеп, каде беше на увид на рабо...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми