Последни вести

Најважни вести

Зоран Кичеец три часа на распит во Обвинителството

Без многу детали речиси три часа траеше распитот на второосомничениот во случајот „Рекет&ld...

Обвинителка Катица Јанева утре треба да се појави во Обвинителството за да даде исказ

Јанева  во видеата на италијанскиот „Ла Верита“  му вели на Орце Камчев &bd...

Катица Јанева одлучи да не ги изземе обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски

Ова доаѓа откако адвокатите на обвинитите Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на денешното рочиште поб...

Ѓилас со тужби до неколку српски медиуми поради аферата ,,Рекет”

Поранешниот градоначалник на Белград и еден од лидерите на српската опозиција Драган Ѓилас, за Канал 5 вели дека ќе поднесе тужби против дел од српските медиуми кои го обвинуваат за негова вмешаност во случајот “Рекет&rdquo...

Нов пожар кај скопски Љубин,изгаснат пожарот во Пинтија

Борова шума и трева попладнево горат над скопското село Љубин, но засега пожарот е локализиран, информираат за Канал 5 од Противпожарната бригада. Додаваат дека 30 пожарникари работат на негово гаснење, како и дека опасност за на...

САД тестираа нуклеарна ракета , досега забранета со договорот со Русија

Со договорот од 1987 меѓу САД и Русија , беше забрането поседувањето на ракети од краток и среден дострел, каква што е вчера тестираната на опстровот Сент Николас. Во Калифорнија беше лансирана ракета , која успешно ја погоди ...

Путин му рекол на Макрон дека е умерен оптимист за Украина

За време на прес конференцијата , пред средбата со францускиот претседател Емануел Макрон , Путин најави дека ќе разговара со него за своите телефонски контакти со новоизбраниот украински претседател Зеленскиј . Францускиот пр...

Изгаснат пожарот кај Љубин, нов кај Велеполе кон Кондово и Свиларе

Противпожарната единица на град Скопје, како што изјави командирот Владимир Симоновски, на терен интервенира со три возила и 10 пожарникари, а се планира дополнително да биде испратено уште едно возило. – Се работи за не...

Вуковиќ: И армијата да се вклучи во отстрелот на диви свињи

Дали се преземаат доволно превентивни мерки побаравме мислење од науката која ги следи состојбите и кај нас но и во Србија и Бугарија каде ја има оваа болест. На оваа тема Игор Манасиевски разговараше со Владо Вуковиќ , профес...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми