Фото: Хит пародија со слики на лица од светскиот шоу бизнис


Нов изглед по разводот: Емина Јаховиќ ги воодушеви сите со промената на имиџот (фото)

Трикови на познатите: Туба Бујукустун открила како се бори со вишокот килограми (фото)

Проговори синот на легендарниот актер:Чкаља на сите им ја кажуваше вистината во лице!

Практичен изум,велосипед како машина за перење


IN MEMORIAM: Томе Чрчев (1941 - 2018)

Откриена тајната за смртта на Тито – сведочење на неговиот личен доктор

Жена измислила како да се паркира на забрането место (ВИДЕО)

„Исцелител“ во Виена прогласен за најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа


Филмскиот фестивал за млади Џифони патува во Берово

„Дух“ - нова премиера на МНТ

Овации за Ана Дурловски на настапите во Јапонија

Работнички убедливо го совлада АВ Охрид

Работнички на домашен терен оствари убедлива победа од 100:64 против АВ Охрид во шестото коло од Суперлигата.

Надал на чекор од 11-та титула во Монте Карло

Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал го совлада Бугаринот Григор Димитров и се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло.

Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на Роналдо

Раководството на Реал Мадрид му соопшти на Кристијано Роналдо дека многу скоро може да очекува нов договор, во кој е предвидено фудбалерот да заработува повеќе.

Гатузо: Ќе донесеме нови засилувања во Милан

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, изјави дека добил гаранции од директорот Марко Фасоне дека тимот ќе биде засилен со тројца или четворица фудбалери.

Арсенал преговара со Луис Енрике

Арсенал преговара со шпанскиот фудбалски стручњак Луис Енрике да биде новиот тренер на лондонскиот клуб.

Надал: Го советувам Мари да се врати на терен

Најдобриот тенисер на светот Рафаел Надал откри дека разговарал со Енди Мари за неговото враќање на терен по повредата.