Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 22 април 2018 во 10:26
img

Недела, 112-иот ден во годината
Денеска е недела, 22 април 2018 година, 112-иот ден во годината.

недела, 22 април 2018 во 10:06
img

Сончево со слаб ветер и температура до 28 степени
Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. УВ индексот 7.

недела, 22 април 2018 во 09:51
img

Почина најстариот жител на светот, Јапонката Наби родена во 19 век
Почина најстариот жител на светот, Јапонката Наби родена во 19 век

недела, 22 април 2018 во 09:25
img

Тевдовски:2018 се очекува да биде сериозен пресврт за раздвижување на економијата
Ако првата половина од 2017 година беше ноќ, во втората половина почна да и се разденува на македонската економија, а веќе на почетокот на 2018 имаме показатели кои укажуваат на нејзино раздвижување, вели во интервју за Гласот на Америка министерот за финансии Драган Тевдовски, кој учествува на Пролетните средби на ММФ и Светска банка во Вашингтон.

недела, 22 април 2018 во 09:13
img

Сообраќај по суви коловози
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

сабота, 21 април 2018 во 21:58
img

Видео: Магионичар ги воодушеви и расплака жирито и публиката, волшебно, неверојатно, потресно
Магионичар од Лондон, Марк Спелмен го воодушеви, расплака и остави без зборови жирито и публиката на британското талент шоу.

сабота, 21 април 2018 во 21:35
img

Практичен изум,велосипед како машина за перење
За време на волонтирањето во Бурунди, мала држава во централна Африка, британскиот студент Ричард Хјуит направил практичен изум, од својот велосипед направил машина за перење алишта.

сабота, 21 април 2018 во 21:14
img

Ангел Арнаудов од Стојаково ги истрча шестте најважни маратони во светот
Само двајца Македонци, од кои едниот е Ангел Арнаудов од гевгелиското село Стојаково, а другиот Атанас Наумов ги имаат истрчано шестте најважни светски маратони кои секоја година се одржуваат во Њујорк, Чикаго, Берлин, Токио, Лондон и Бостон.

сабота, 21 април 2018 во 20:41
img

Случај Скрипал: Идентификуван главниот осомничен?!
Полицијата и разузнавачката агенција наводно го идентификувале осомничениот за нападот на екс шпионот Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија.

сабота, 21 април 2018 во 19:52
img

Маж удрен со автомобил во Кичевско
Четириесет и четири годишен маж е повреден денеска откако е удрен со автомобил во Кичевско.

сабота, 21 април 2018 во 19:38
img

Антикорупциска десеткувана, предметите во фиока
Повеќе од еден месец Македонија нема заштита од корупцијата. Антикорупциската комисија не се справува со злоупотребите, бидејќи пет од седумте членови, си поднесоа оставки

сабота, 21 април 2018 во 19:23
img

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири лажни вести, а Мицкоски да одговори на прашањата за неговото раководење со АД ЕЛЕМ
Христијан Мицкоски седум дена се крие од јавноста и не дава одговори на прашањата поврзани со договорите вредни 10.5 милиони евра, склучени во неспоредни спогодби, во период кога тој раководел со ЕЛЕМ, а неговата партија ВМРО-ДПМНЕ неколку денови измислува скандали и шири лажни вести за работата на АД ЕЛЕМ.

сабота, 21 април 2018 во 19:17
img

Сојузот на дијабетичари на средба во Штип
Надмината е може да се рече кризата со инсулин, но поради тоа што секоја година се зголемува бројот на дијабитичари мора и да се зголемат и средствата, кои се издвојуваат од буџетот за овие пациенти, ова е еден од заклучоците на членовите на Сојузот на дијабитичари, кои денеска имаа состанок во Штип.

сабота, 21 април 2018 во 19:10
img

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога
Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР.

сабота, 21 април 2018 во 19:06
img

Тевдовски: Со СБ договараме проекти за развој и поддршка на македонската економија
Проекти за изградба и реновирање на детски градинки во висина од 35 милиони долари најави министерот за финансии Тевдовски кој е заедно со гувернерот Богов во Вашингтон на пролетните средби со Светската банка.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА