Стрелци на погодоците беа Артуро Видал во 81.минута и Едуардо во првата минута од судиското надополнување.
Првото коло во оваа група ќе се комплетира денеска со дуелот меѓу Австралија и Германија. Почетокот е во 17 часот, а натпреварот ќе се игра во Сочи. 

Датум на објава: понеделник, 19 јуни 2017 во 11:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар