Шампионот на Македонија за можни ривали ги доби екипите на Селтик (Шкотска), Легија Варшава (Полска), Марибор (Словенија), Малме (Шведска), Розенборг (Норвешка) и Хафнарфјордур (Исланд).

Ждрепката ќе биде извршена денеска околу пладне.

Вардар минатата година не успеа да помине ниту едно коло, бидејќи беше елиминиран од Динамо Загреб, а оваа година од таборот на „црвено-црните“ посакуваат да се мине барем една рунда во квалификациите за елитното натпреварување. 

Датум на објава: понеделник, 19 јуни 2017 во 11:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар