Португалскиот тренер  вечерва поради суспензија не ќе може да смета на услугите на својот најдобар фудбалер Герет Бејл.

-Бејл е извонреден фудбалер кој во секој миг може да го промени темпото на мечот, но ние покажавме веќе неколку пати дека знаеме да играме и без него, изјави Боаш.


Датум на објава: четврток, 14 март 2013 во 16:45
Крсте Галевски

коментари

остави коментар