Новата фудбалска сезона се отвора со големото градско дерби помеѓу шампионот Вардар и Шкупи, поранешна Слога југомагнат.

Еден од двата конкуренти Шкендија ќе го дочека дебитантот Младост Царев Двор, а најдобриот европретставник Работнички утре кај Брегалница ќе ја започне својата одисеја во Првата лига.

Двојки за првото коло:

Металург – Силекс

Шкендија – Младост Царев Двор

Хоризонт Турново – Ренова

Вардар – Шкупи

Утре:

Брегалница – Работнички. /МИА

Датум на објава: недела, 09 август 2015 во 16:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар