Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, во пладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со грмежи.

Температурата ќе достигне до 33 степени.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник кон крајот на денот и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Датум на објава: четврток, 28 јули 2016 во 23:07
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:10

коментари

остави коментар