При гасењето на пожарот осум пожарникари настрадаа јавуваат утрово руските медиуми кои се повикуваат на ограничените информации добиени од градската управа на министерството за вонредни ситуации на Русија.

Според информациите огнот бил на површина 4 декари а целокупниот комплекс кој горел на 1500 метри квадратни.

За справување со огнената стихија биле ангажирани 50 противпожарни единици со техника и 250 пожарникари со спасители.
Датум на објава: петок, 23 септември 2016 во 09:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар