Таков микс направи тим професионални пливачи од Универзитет во Џорџија, кои снегот го искористија да го покажат тоа што најдобро го знаат, и кога нема базен.

Четворицата колеги станаа вистински хит на интернет, откако пред хотелот во кој се сместени, изведоа импровизирана трка штафета во сите четири стилови - краул, пеперутка, градно и грбно пливање..

Датум на објава: среда, 11 јануари 2017 во 09:34
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:29

коментари

остави коментар