Поради лошите услови на патот прекриен со снег, возачот ја изгубил контролата над автобусот и се забил во столб пред куќата на Цеца. Автобусот го урнал столбот и запрел на блискиот паркинг. Направена е голема штета и на автобусот и на куќата но нема потешко повредени.Блиц пишува дека во семејната куќа на Цеца сите се вознемириле но веднаш притрчале да проверат дали е потребна помош и дали има повредени.


Related image

Блиц пишува дека на местото на несреќата веднаш дошле полиција и Брза помош, од каде ги информирале дека во автобусот само двајца патници биле полесно повредени.

/извор: Блиц

Датум на објава: среда, 11 јануари 2017 во 10:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар