Според МВР, кражбата се случила рано утрото, околу 5:15 часот, откако две непознати маскирани и вооружени лица со пушка, извршиле разбојништво над вработената и насилно ги одзеле парите по што го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и целосно расчистување на случајот. 

Датум на објава: среда, 11 јануари 2017 во 13:28
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:29

коментари

остави коментар