Впловувајќи во овој свет, таа стана манекенка со најтемната боја на кожа.

Полни природни усни, несекојдневни зелени очи, црна коса, но и скоро подеднакво црна боја на кожата ја прават оваа манекенка толку посебна и нестварно убава.


 

Time to die 👄 Get this shirt and so much more from ! @shopjuicysunnow

A post shared by just humble yourself (@idealizedbeauty) on


Сепак, најтешко од се и било да се вклопи во околината, кога стигнала во Америка.

„Толку многу бев загрижена за својата коса, шминката, дали ќе им се допаднам...Дури се трудев да ги копирам останатите девојки. Меѓутоа, сето тоа ми предизвикуваше само незадоволство“ – изјавила Лола.Тогаш научила да ја сака својата различност.

Ја нарекуваат црната барбика, но и божица на меланинот. Таа себе си се нарекува Црната Хана Монтана. На инстаграм каде ја следат повеќе од 350 илјади луѓе е вистинска ѕвезда. Луѓето навистина се воодушевени од нејзината неверојатна убавина.Лола заедно со фотографиите кои ги објавува на инстаграм, испраќа и мотивациски пораки за девојките ширум светот.


Датум на објава: четврток, 16 февруари 2017 во 13:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар