Џенифер Лопез е во врска со безбол - играчот Алекс Родригез, и изгледа дека ја сфаќа сериозно, бидејќи тој веќе ги запознал нејзините деца, 8 годишните близначиња Макс и Ема.

A game: Her new 41-year-old beau meanwhile looked smart in white slacks, a navy pullover and dress sneakers

Алекс е 6 години помлад од Џенифер.

- На близнаците им се допаѓа, а поради  тоа на Џенифер и се допаѓа уште повеќе - пишува „UsWeekly“.

Следниот чекор на новата вљубена двојка е да ги запознаат децата на Алекс со децата на Џенифер. Тој има две ќерки од бракот со Синтија Скартис, 12 годишната Наташа и 8 годишната Ела.

Според „UsWeekly“, Џенифер и Алекс се во врска два месеци, откако тој ја посетил зад сцената по еден нејзин концерт во јануари.

Иако не се долго време заедно, тие се добра двојка и пред себе гледаат заедничка иднина - пишува таблоидот.


Making room: Earlier in the day, the duo were spotted pre-working off their dinner as they hit the gym together for a private training sessionMaking room: Earlier in the day, the duo were spotted pre-working off their dinner as they hit the gym together for a private training session

 
Неодамна Алекс и Џенифер се вратија од 4 дневен одмор на Бахамите....

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 12:28
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:06

коментари

остави коментар