Уапсените шестмина вечерва се изведени пред суд, по две лица се трага. Неофицијално осумчлената криминална група ја сочинувале лица од Арачиново, Битола и Прилеп, кои според извори од истрагата продавале дрога снабдена во Арачиново. Според истите извори од истрагата, се истражува како дрогата стасала во Арачиново.

Од МВР  најавија повеќе детали во текот на утрешниот ден, како и од Основниот суд Скопје 1.


Датум на објава: сабота, 18 март 2017 во 22:43
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 22:49

коментари

остави коментар