Возачот на автобусот безбедно излегол од автобусот.

Командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје Ѕвонко Томески за МИА изјави дека е интервенирано со две возила на противпожарната единица од Ѓорче Петров и оти пожарот е изгаснат.

Според првичните проценки, автобусот се запалил поради технички проблем. /МИА


коментари

остави коментар