Според неофицијални информации двете момчиња од Бориево, синоќа излегле со моторцикл и се движеле во околината, но доцна во ноќта семејствата се загрижиле бидејќи сеуште не се вратиле во своите домови, по што почнала потрагата по нив, пишува порталот „Струмица нет“.

Според првичните неофицијални информации двете момчиња загинале околу 03 часот излетувајќи од патот Габрово – Банско пред новиот пат кон Габровскиот водопад. Од падот на лош терен загинале на лице место, објави „струмица нет“.Датум на објава: петок, 14 април 2017 во 17:22
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:38

коментари

остави коментар