Пријавена под името Госпоѓица Авокадо, ги освои симпатиите на изборот за убавина.

But the 20-year-old's student prize - a professional photo shoot - has since been retracted

Замислете го шокот кога судиите дознале дека всушност се работи за - МАЖ!

Ова е 20 годишниот студент Антони Нагорни, кој ја искористил шминката и помошта од својата девојка, и се пријавил на изборот.

Anthony borrowed makeup and lingerie from his girlfriend to pose for the photos

Веднаш штом се дознало дека не е жена, бил дисквалификуван, и неговата награда и професионалната фото - сесија била доделена на трите девојки кои биле прогласени за најубави, веднаш зад него.

Ова предизвика реакции на интернет, меѓу другото, и во интерес на момчето.

Disappointed: The student at Sakhalin University will miss out on the professional photo shoot touted as the prize for the winner 


- Идиоти. Сега може да ги тужи по основа на полова дискриминација. А можеби мислевте дека само жените се дискриминирани - напиша Алексеј Попов.

- Зошто не објавија претходно дека во изборот може да учествуваат само жени? - прашува Чарли Расел.

/извор: Дејли меил

Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 17:45
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:17

коментари

остави коментар