На почетокот од седница пратеникот на СДСМ, Љупчо Николовски обвини изборот на собраниски спикер се одложува за да се скрие криминал. Антонио Милошоски вели кога ВМРО ДПМНЕ го поддржуваше земјоделството, СДСМ велеше дека треба да се срамиме.

Ова е 16-то продолжение на конститутивната седница од која преостануваат избор на Комисија за избори и именувања и избор на собраниски претседател.

Датум на објава: петок, 21 април 2017 во 17:28
Јулијана Николовска
Обновено во: 18:20

коментари

остави коментар