Станува збор за борба против еден од своите најдобри ученици Тед Вонг , кој починал пред 7 години како мајстор на боречки вештини . Легендарниот Брус Ли никогаш не бил мајстор во ниедна боречка вештина , иако во текот на животот изгубил само една борба и тоа на 14- годишна возраст . 

Датум на објава: среда, 14 јуни 2017 во 20:17
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 20:21

коментари

остави коментар