Според швајцарски Блик , му се запалила батеријата на мобилниот телефон на еден од патниците . Чадот предизвикал паника кај патниците по што пилотот го вратил авионот и слетал на приштинскиот аеродром . По два часа , откако се смириле и била извршена контрола на леталото , патниците попладнево тргнале кон Цирих. 

Датум на објава: четврток, 15 јуни 2017 во 16:02
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:03

коментари

остави коментар