Кејти Пери отвори налог на оваа мрежа во 2009 година и беше помеѓу првите познати личности кои тоа го направија.

Втората личност со најмногу следбеници, моментално 96 милиони, е пејачот Џастин Бибер, додека трет на оваа листа е поранешниот американски претседател Барак Обама со 90 милиони следбеници.

Веднаш за нив се пејачките Тејлор Свифт и Ријана.
коментари

остави коментар