Убавата Ања годинава ја преставуваше Србија на изборот за Мис Универзум.

Мисицата Ања и кошаркарот на Карпош С. се венчале викендов во Нов Белград.

Повеќе годишната врска Ања и Драган ја крунисаа со брак во црквата Св. Димитрија на Нов Белград, по што свадбената церемонија продолжила во ресторан.

Српскиот центар  Драган Зековиќ  кој во кариерата настапува за екипи и од Романија и Австрија по одличната сезона во редовите на Карпош Соколи , тим со кој стигна до трофејот во Купот на Македонија е во потрага по нов ангажман. 

Датум на објава: понеделник, 19 јуни 2017 во 13:14
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:21

коментари

остави коментар