Утринава 800 гости од три хотели се евакуирани и сместени во одморалиште, кое е поддалечено од критичната зона. Како што јавуваат хрватските медиуми, и дел од селаните се евакуирани во раните утрински часови поради пожарот што избувна во Горњи Тучепи, каде што состојбата е најалармантна.

Откако пожарникарите тешко се справуваа со огнот, од денеска во Макарска беа ангажирани и војници.


Датум на објава: понеделник, 19 јуни 2017 во 14:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар