Поради ширењето на H3N2, многу лекари треба да се вратат од вонредните одмори, за да им помагаат на своите колеги во преполните болници. Засега, епидемискиот бум не е само во Лондон.

Пред 8 години  илјадници луѓе беа заразени со ширењето на „свинскиот грип”, а 360 лица починаа. Досега 48 луѓе починаа од сегашниот вирус.

Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 08:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар