Таа е родена 16 август 1999 година во Техеран, Иран, а пораснала во Амстердам во Холандија, каде и сега живее. Меѓутоа голем дел од слободното време го поминува во престолнината на модата, Париз.

Негин на Инстаграм е популарна поради своите прекрасни фотографии, а и големата сличност со американската дива Лана Дел Реј.

Оваа иранска убавица неодамна ја скрати својата долга коса која ја донираше за изработка на перика за децата заболени од рак во Холандија.

Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 21:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар