Детето кое синоќа беше удрено од автомобил на пешачки премин е во стабилна состојба, а општината информираше дека има решение. Од таму велат дека општината ќе поставува семафори за дисциплина на возачите. Од протестите известува Михаела Димовска.

Датум на објава: понеделник, 16 април 2018 во 18:07
Михаела Димовска
Обновено во: 18:57

коментари

остави коментар