Годинава , на својот 106 роденден виталниот старец реши да направи уште поневеројатен подвиг. Тој повторно влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстар човек што се спуштил со зиплајн.

Џек со брзина од 65 километри на час се спушти по сајла долга 400 метри поставена на височина од 60 метри.
 

Датум на објава: понеделник, 16 април 2018 во 21:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар