Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е  промена на затворач на водоводна мрежа со пречник 300 милиметри на улицата „Цветан Димов“ бр. 155.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршувањето на инервенцијата од стана на екипите на ЈП „Водовод и канализација “ Скопје. /МИА

Датум на објава: вторник, 17 април 2018 во 12:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар