Посочи дека и минатата сезона како и оваа на почеток имале регистрирано мал број грипозни лица од неготинско и демиркаписко, а потоа бројот почнал да расте.

- Така и оваа сезона очекуваме во овој период да почне да расте бројот на заболени од сезонски грип, рече Тодоровска.

Таа упати апел до граѓаните превентивно да влијаат врз спречувањето на појава на грип и да ги почитуваат препораките на лекарите.

Датум на објава: вторник, 21 јануари 2014 во 15:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар