МВР соопшти дека вчера околу 09,00 часот, на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје непознат сторител влегол во казиното „Астра“ и со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената С.Б.(35), одземајќи околу 168.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Датум на објава: понеделник, 01 април 2013 во 12:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар