Проруските сили ја пробиле оградата околу базата со две оклопни возила, објави на Фејсбук локален портпарол на украинската армија.

Некои од медумите јавија дека е ранет новинар и оти во базата е забележано возило на брзата помош.

Кримскиот премиер Сергеј Аксјонов изјави дека базата била ослободена од „странски сили“./МИА
коментари

остави коментар