2 годишниот Џошуа Барнет си играл во дворот во својот дом во Источен Јоркшир (Англија) и ненадејно паднал во базенот и се удавил.

Неговата мајка Клеир Барнет која има 31 година, за тоа време била внатре во куќата и проверувала што има ново на Фејбук.

Откако не го слушнала својот син подолго време излегла да види што се случува и го видела удавен во базенот.

Пробала да го спаси но не успеала.

Joshua Barnett Picture: SWNS)

Клеир која е мајка на 4 деца е прогласена за виновна и поради тоа и другите деца ќе и бидат одземени.

Судијата ја обвини за запоставување на деца и за лош родител.

Тој и рекол дека доколку во иднина се случи да таа повторно добие дете веднаш ќе и било одземено бидејќи не била добар родител.

Датум на објава: сабота, 10 октомври 2015 во 21:09
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:44

коментари

остави коментар