Видео: Во Лондон уапсен маж кој со автомобил удрил во оградата на Даунинг стрит

Во Лондон попладнето е уапсен маж откако со неговиот автомобил удрил во оградата на Даунинг стрит, каде се наоѓа канцеларијата и резиденцијата на  британскиот премиер Риши Сунак.

„Околу 16:20 часот автомобил удри во оградата на Даунинг стрит во улицата Вајтхол. Вооружени полицајци уапсија маж на местото на настанот под сомнение за казнено дело и опасно возење“, соопшти полицијата. Во инцидентот нема повредени.

Се додава дека нема извештаи за повредени. Полицијата соопшти дека е отворена истрага за да се утврди што точно се случил. На местото бил поставен безбедносен кордон.

Нема да ми ги земеш парите- познат НБА кошаркар ја оставил невестата на денот на свадбата

Стефон Џексон (46), поранешен кошаркар во НБА, решил да ја остави својата вереница на денот на венчавката бидејќи таа не го потпишала предбрачниот договор.

Како милионер, Џексон не сакал девојката да го изневерува и да се омажи за пари.

Во 1997 година Џексон беше избран како втор пик на драфтот, имаше доста добри договори зад себе и заработи десетици милиони.

Кога решил да се ожени со девојка со која долго време бил во врска, ѝ поставил само еден услов, да потпише предбрачен договор како доказ дека не се мажи за него само поради парите. Стефон чекал долго тоа да се случи, а на врската дефинитивно ставил точка на денот на венчавката.

„На свадбата дојдоа сите 530 гости и сѐ што требаше да направиме е да го потпишеме предбрачниот договор. Во животот се грижев за многу луѓе, но никогаш не би дозволил една жена да контролира за тоа за што сум работел толку напорно цел живот.Никој од тие кучкини синови не беше со мене во сала.Затоа си ветив дека жена ми ќе мора да го потпише предбрачниот договор.Се договоривме три-четири месеци пред свадбата и чекав за таа да потпише.Дојдовме во Хјустон, јас постојано велев дека треба што поскоро да потпише.Таа рече дека ќе го направи тоа.Продолживме со планирањето на свадбата,јас ја сакав и планирав семејство со неа.На денот на на свадбата носев одело. Сите мои кумови беа таму и само требаше да се симнеме со лифт до свадбената соба. Баба ми дојде во собата и ми рече дека хартијата не е потпишана и дека тоа е крајот.

Џексон веднаш решил да откаже сѐ. Не се грижел ниту за вложените 400.000 долари.

„Сите беа во шок кога објавив дека венчавката е откажана. После тоа плачев половина час и не можев да верувам дека некоја жена ќе ме натера на тоа поради парче хартија“.

На вратата тогаш се појавила несудената невеста. Плачејќи побарала да го потпише договорот.

"Таа сакаше да разговара со мене, беше во венчаница и целата во солзи. Ме замоли да се потпишам на договорот. Но јас не сум од вчера. Мислев: "Ти, душо, го направи својот избор. Можеш потоа да ме тужиш дека договорот си го потпишала под стрес“, раскажа Џексон во една ТВ емисија.

Карлеуша се пофали со луксузната вила во елитниот дел на Белград (ФОТО)

Јелена Карлеуша со години важи за стилска икона кога се во прашање гардеробата и облекувањето.

Никогаш не криела колку парите не ѝ се пресудни и дека сѐ е само прашање на креативност и умешност.

Секако дека за вилата на Дедиње била потребна сериозна сума на пари, но и многу љубов за луксузната куќа да се претвори во топол и пријатен дом.

Иако сака луксуз и скапи работи, патувања и облека, ретко зборува за тоа и ги покажува сите работи на кои троши најмногу пари. Исто така, само неколку пати ја покажала внатрешноста на својот двор, а сега повторно направи исклучок и сними дел од слободното време, ни помалку ни повеќе, туку во својот двор.

Таа во првите кадри откри како изгледа надворешноста на нејзината вила во која ужива со децата, како и зеленилото кое го разубавува дворот во кој се наоѓа базен.

Во преден план е големиот базен како и просторноста на парцелата на која пејачката ја поседува оваа луксузна куќа.

Јелена веќе во следниот момент покажа каде го поминува слободното време, но откри и како изгледа дел од градината во простран двор кој личи на оние од светските списанија.

Нов бизарен тренд на ТикТок: Напаѓаат луѓе на улица за да ги снимаат реакциите (ВИДЕО)

Луѓето кои шетаат безгрижно по главните улици во Британија често се напаѓани, загрозени и ограбувани - сето тоа поради новиот „тренд на измама“ што ги зафати YouTube и TikTok.

Зад ваквите напади стојат „шегобијци“ кои намерно им предизвикуваат непријатности на пешаците, а потоа објавуваат видеа од нивните реакции на Интернет, најчесто без нивна согласност.

Минатата недела, 18-годишниот ТикТокер со прекар Мизи, вистинско име Бакари-Бронз О'Гаро, беше уапсен поради споделување видеа на кои краде кучиња на пензионери и провалува во туѓи домови.

Тој на крајот бил ослободен со кауција и го чека судењето во јули. „Сѐ што правам очигледно е лошо, тоа сакаш да ми го кажеш. Но, јас сум на вестите на Би-Би-Си, мислам, ајде ве молам“, коментира младиот човек.

Џош Мекдоналд (33) предизвика гнев во јавноста кога во 2021 година упадна во супермаркет облечен како Спајдермен со други мажи кои практикуваат боречки вештини и удира со тупаници и клоци работник во супермаркет додека тој не се онесвести.

На суд завршија и Џорџ О'Бојл (30), Софи Робертс (19) и Рики Мекензи (37).

О'Бојл влегол во продавницата облечен како Али Џи и физички ја нападнал, додека Робертс, облечен во Црвенкапа, исто така го признал нападот предизвикувајќи физичка повреда. Мекензи, од друга страна, се маскирал како лажен инвалидитет и е обвинет за нарушување на мирот и закана со насилство.

Но, тоа не е сѐ. Во Сиднеј, Австралија, тројца Јутјубери се обиделе да ограбат банкомат, а еден завршил со скршен нос.

притисни ентер