Анализа: Кое е можното решение прифатливо за двете страни?

Дали опцијата прифатлива за Грција и Македонија значи дека е постигнато конечното решение, за кое како што изјави Заев сега ќе треба да се обезбеди домашниот консензус. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер