Пет стихозбирки во трка за наградата на СВП „Браќа Миладиновци“

Пет поетски книги се избрани во потесниот круг за наградата „Браќа Миладиновци“ што ја доделува фестивалот Струшки вечери на поезијата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер