Филипче : Тендерите на Клиниките за хематологија и за онкологија се легитимни

Министерот здравство Венко Филипче во интервју за Канал 5 вели дека тендерите на клиниките за хематологија и за онкологија се легитимни и дека Министерството немало врска со набавките на овие клиники. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер