Кривичен: Отфрлени жалбите на Груевски, решението е извршно веднаш по приемот од странките

Екс-премиерот Никола Груевски веднаш мора да оди на издржување на затворската казна за случајот Тенк.. Кривичниот суд соопшти дека Кривичниот совет ги отфрлил жалбите со кои се бараше одложување. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер