Ќе се реши ли конечно проблемот на медицинските сестри?

Медицинските сестри, акушерки и останатиот персонал од Унијата на медицински сестри, акушерки и техничари преку медиумите најавија утринско кафе кај министерот за здравство Венко Филипче. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер