СОНК: Зголемување на платите од пет отсто од 1 јануари, а не од септември 2019

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура СОНК се залага зголемувањето на платите од 5% во овие дејности да биде од први јануари, а не од септември 2019 година. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер